18. bře, 2018

Současnost skupiny Grošáci

 

Současnost se částečně odvíjí od dění v roce 1996, kdy kapela natočila pro vydavatelství Venkow Records CD s názvem Nebeskej lístek.

 

Po úspěšném prvním koncertu po znovuzrození kapely jsme pokračovali v naší činnosti.

Přišly další koncerty a vystoupení na různých akcích a festivalech (to vše najdete v sekci - Koncerty) a samozřejmě přibývaly i nové písně takže rok 2018 jsme prožili v poklidném tvůrčím tempu. Počátkem roku jsme se pustili do plánovaní činnosti v nové sezoně a ladění detailů již domluvených akcí. 15.dubna 2019 nám přichází e mail od našeho bubeníka, pana Milana Martiníka že, opouští kapelu .

 

Za necelých čtrnáct dní po odchodu bubeníka se měl uskutečnit koncert v rámci akce Nebanický Gulášofest. Byly rozhozeny sítě a začalo hledání a vězte že, se podařilo . Ve středu 17.dubna 2019 byl osloven hráč na bicí nástroje , pan Petr Klofáč, který s námi podstoupil zkouškový maraton během velikonočních svátků a hned další týden s kapelou vystoupil na již zmíněném Gulášofestu.

 

Gulášofest Nebanice 2019 - akcička byla velmi podařená i přes nepřízeň počasí.

 

Nad celým krajem visela temná mračna z kterých v provázcích kanul na vyprahlou zem neůnavný déšť. Příprava na koncert probíhala za střídavého deště a jasných paprsků slunce.

 

Jedinou a naprosto nepodstatnou skvrnkou byla skutečnost že, na nás , jako vždy, žádný guláš nezbyl. Ovšem i s touto alternativou jsme počítali a přijeli bohatě zásobeni z vlastních zdrojů. Během společenského večera kapely padlo za oběť našich choutek cca 6kg masa a masných výrobků, soudek Protivínského piva, něco málo chleba a ostatních ingrediencí a samozřejmě lehké množství alkoholu v podobě irské whisky a českého rumu. Po nedělním probuzení bylo všem jasné že kapela má nového bubeníka . Petře Klofáči vítej aneb král je mrtev Ať žije král. A to je zatím vše.

 

 

A máme tu další povídání ze života Grošáků

S většími či menšími úspěchy jsme absolvovali několik charitativních akcí (Račice, Stradonice) a jeden plnotučný festiválek - Třebsínská zvonička 2019, celou tuto akci od počátku plánování provázely jisté pochybnosti, nebudu se rozepisovat o co se vlastně jednalo a proč se tak stalo, ani o praktikách některých zůčastněných, to je jejich věc a rozumný člověk si doufám udělá názor sám. V každém případě se Karlovi Bartákovi spolu s jeho blízkými, podařilo vše dotáhnout do zdárného konce a festival se i přez mírnou nepřízeň počasí vydařil. Atmosféra byla úžasná, návštěvníků plno a i program byl bohatý na kvalitní interprety např. Martin Javůrek s Rekonvalescencí, Rosťa Fišer a jeho Revival M.Tučného, Michal Braxatoris, Hana Lounová a samozřejmě plzeňská BG legenda Cop, celým programem provázel Pavel´´Bezi jr.´´ Bezouška. Celé to bylo moc fajn a hlavně , tradice pokračuje .

V časech následujích nás čeká multižánrový festival Čtyřkolský fesťák a mnoho dalších akcí. O tom zas někdy příště .